فارسی سازی پیام های Apex

مرحله اول: تهیه اسکریپت مربوط به ایجاد ترجمه ها

 برای تهیه اسکریپت به وب سایت Translate Apex به آدرس http://www.translate-apex.com که از سوی جامعه Apex برای ترجمه پیغام های Apex از جمله منوی Interactive Report و .. طراحی شده است مراجعه نمایید.

برای استفاده از این وب سایت ابتدا وارد قسمت Translation شده و سپس زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید که در اینجا ما Farsi را انتخاب می کنیم.(در این وب سایت شما نیز می توانید به جمع مترجم های پیام های Apex بپیوندید.)

در صفحه بعد Download translation script را انتخاب نمایید.

در صفحه بعد ابتدا در قسمت Workspace Name نام Workspace خود را وارد کنید .

در قسمت Application Id شماره Application خود را وارد کنید.

و در قسمت Apex version ورژن مورد نظر را انتخاب کنید.

و سپس می توانید از یکی از سه روش ذکر شده اقدام به تهیه Script نمایید. که ما از روش Generate script for IDE اقدام به تهیه Script می کنیم. بنا براین بر روی گزینه Generate script for IDE کلیک نمایید و سپس اسکریت ایجاد شده را دانلود کنید.

مرحله دوم: اجرای اسکریپت تهیه شده در دیتابیس

ابتدا با کاربر sysو با استفاده از یک ابزار مانند Toad,Sql Developer و یا PLSql Developer و یا هر ابزار دلخواه خود به دیتابیس لاگین کنید.

برای جلوگیری از خطای WWV_FLOW_MESSAGES$_UQ unique constraint در هنگام اجرای اسکریپت باید تمامی Translate هایی که قبلا از قسمت Text Messages در Share Component برای زبان مورد نظر مثلا در اینجا fa ایجاد کرده اید و یا اگر قبلا این اسکریپت را با موفقیت اجرا کرده حال میخواهید آن تغییرات را را حذف کنید. از کوئری زیر استفاده کنید

delete from APEX_050000.WWV_FLOW_MESSAGES$ where MESSAGE_LANGUAGE='fa';

همچنین قبل از اجرا، از charset ابزار خود اطمینان حاصل نمایید که UTF8 باشد. تا پیام های فارسی به صورت علامت سوال در دیتابیس ذخیره نشود.

حال اسکریپت دانلود شده را در ابزار خود مثلا در اینجا من از Toad استفاده کرده ام باز نمایید در اینجا برای اینکه ابزار شما در هنگام اجرای کاراکتر های & در اسکریپت را متغیر فرض نکند مثل کلمه &gt) ) و از شما در حین اجرا مقادیر نخواهد عبارت SET DEFINE OFF را در اول اسکریپ خود قرار دهید سپس آن را اجرا نمایید( در toad کلید f5 را بزنید)

3- تنظیمات مربوط به Application در محیط Apex

در محیط Apex وارد تنظیمات مربوط به Application خود شوید

در تب Globalization از قسمت Application Primary Languageگزینه Application Primary Language را faانتخاب نمایید.

اگر تمامی مراحل فوق را با موفقیت طی کرده باشید پیام های Apex باید فارسی شده باشد برای اطمینان میتوانید منوی Interactive Report را چک کنید.

 

آخرین ویرایش در شنبه, 27 آبان 1396 ساعت 18:49

برخی از مشتریان ما

درباره ما

وب سایت RDBMS.IR با هدف نصب و راه اندازی، پشتیبانی و مشاوره بانک اطلاعاتی اوراکل برای هم وطنان عزیر و همچنین آموزش و تدریس اوراکل اپکس  تاسیس شده است

 

تماس با ما

شماره تماس: 09199131631

شماره تماس: 09122345018

تلگرام: 09331788945

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…